
SICME P132NM2 26KW 2067RPM IP23
PREZZO LISTINO: Il prezzo originale era: 180,00€.95,00€Il prezzo attuale è: 95,00€. + IVA
REGISTRATI O ACCEDI PER VISUALIZZARE IL TUO PREZZO RISERVATO
Inverter Commander C300
Modello C300-09402000A10100AB100

Potenza Heavy Duty 90-110KW 2000Amp
Alimentazione Trifase 380/480V AC +/10%
Codice 0000479C3
Disponibile in pronta consegna
MOTORE CORRENTE CONTINUA
Sicme – 26kW x 2067RPM – Foot mounting DC Shunt Wound Motor for 500V DC supply from 6 pulse converter.
132 Frame, Force Ventilated (IC06) to IP23.
Includes force cooling fan, 2 x thermistor temperature detection, washable intake filter. Provision for mounting 60V/1000RPM Tacho-generator
Continuous Output is…
0/26kW x 0/2067RPM for xxxA x 500V DC.
Field: 340 @ 6.1
846Nm torque continous to 1490RPM
Max elec speed: 3000RPM
Max mechanical speed: 3800RPM
Efficiency:90.5%
Weight is 590kg
Armature Inertia is 1.2kgm2
443mm(500mm inc eye bolts) Wide x 110mm Long x 858mm high overall..
Foot mount on 19mm holes at 318mm wide x 610mm centres, 116mm back from the shaft shoulder.
Shaft is 38mm dia x 80mm long.
Drive end bearing is a Roller set, for Belt Side Loads.
Terminal Box Position: Top
Rated at 40C Ambient.
Force ventilation fan fitted 400V 3ph 50Hz supply.
Part number is – ….
Stocked motor: Other variants from 42.6kW to 500kW available on request.
Place of manufacture is Italy
Customs code is 85 01 33 00 9000
- Scarica Brochure Commander C200-C300 IT
- Scarica Brochure Commander C200-C300 EN
- Scarica Scheda Tecnica
- Scarica Disegno Tecnico
- Scarica Modello 3D
- Scarica Guida Installazione
-
Scarica Manuale Utente
-
Scarica Dichiarazioni di conformità
| Peso | 46 kg |
|---|---|
| Dimensioni | 110 × 40 × 40 cm |
| Brand | |
| HS Code | 85044086 |
| Origine | Made in UK |
| Tempo di consegna | 4/5 settimane |
| Tensione Alimentazione | 380-480V AC +/- 10% |
| Fasi Alimentazione AC | 3 |
| Potenza Motore | 90 Kw |
| Potenza Max Corrente Continua | 2000A |
| Articolo Alternativo | Unidrive M300-09402000E |
| Garanzia | 5 Anni! |



